جعبه آتش نشانی و متعلقات

جعبه آتش نشانی و متعلقات

جعبه آتش نشانی و متعلقات

جعبه آتش نشانی و متعلقات آن:

این جعبه ها ازجمله تجهیزات اولیه اطفاء حریق در لحظات ابتدایی حادثه میباشند، با کاربرد بسیار حیاتی خود، علاوه بر پاکسازی فضای محیط از دود و حرارت حریق، تسریع در خاموش کردن آتش، ممانعت از برگشت شعله و ایجاد زمان مناسب جهت فرار افراد گرفتار در حادثه، یکی از مهم ترین منابع تامین آب برای تیم های عملیاتی نیز به شمار میروند.

 

تفاوت جعبه و متعلقات هوزریلی و فایر باکس: 

استفاده از قرقره هوزریلی برای همه افراد بسیار آسان و راحت است، اما استفاده از قرقره برزنتی تنها برای افراد آموزش دیده مناسب میباشد.

در قرقره برزنتی باید حتماً ۲۰ متر شلنگ برزنتی باز شود تا بتوان آبدهی را انجام داد، اما در قرقره هوزریلی نیاز به باز شدن تمام شلنگ نیست. (هر اندازه که نیاز است شلنگ باز می شود)

قرقره هوزریلی دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به قرقره برزنتی می باشد.

قرقره هوزریلی دارای عمر بیشتری نسبت به قرقره برزنتی است.

شلنگ هوزریلی بعد از استفاده براحتی بدور قرقره پیچیده می شود، اما شلنگ برزنتی قبل از پیچیده شدن به دور قرقره باید حتما از داخل خشک شود، چرا که رطوبت باقیمانده در داخل این نوع شلنگ ها، باعث پوسیدگی سریع آنها می شود.

قرقره هوزریلی بدلیل راحتی در باز شدن از روی قرقره دارای سرعت عمل بیشتری نسبت به نوع برزنتی آن می باشد و برای اطفاء حریق در اولین لحظات بهتر عمل می نماید.

سازمان آتش نشانی بمنظور آبرسانی در موقع حریق قادر است تنها با اتصال به شیر آتش نشانی و هیدرانت ۱/۲ – ۱ اینچی (که قبلا برروی جعبه نصب شده است) از آن استفاده نماید، اما در مدل برزنتی علاوه بر یک شیر و یک هیدرانت، نیاز به نصب کوپلینگ نیز می باشد.

در جعبه های آتش نشانی مدل هوزریلی نازل سه حالته (OFF-JET-SPRAY) نصب شده و قابلیت تخلیه آب بر روی آتش در زمان اولیه حریق را بطور مناسب دارد.

در قرقره برزنتی دبی آب (میزان آب خروجی در دقیقه) بیشتر از قرقره هوزریلی است.

از جعبه و متعلقات هوزریل (شلنگی) در داخل طبقات، و از جعبه و متعلقات فایر باکس (برزنتی) در داخل پارکینگ ها استفاده میشود

نکات قابل توجه برای خرید :

  • کیفیت جعبه ها مرغوب و از شرکت معتبر باشد.
  • برای انتخاب مناسب، تعداد طبقات و پارکینگ ها، به کارشناس فروش اطلاع داده شود.
  • متعلقات داخل جعبه ها حتما از برندی انتخاب شود که مورد تایید آتشنشانی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سفارش

همین حالا تماس بگیرید:

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید