ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان

ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان

ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان

مقدمه
تاسیسات ساختمانی و لوله و اتصالات از گذشته تاکنون دچار تغییرات و تحولات بسیاری شده و از نسل لوله‌های فلزی که مشکل خوردگی و رسوب گیری داشتند و لوله‌های پلیمری که تحمل فشار و دمای بالا را نداشتند به نسل لوله و اتصالات پنج لایه ارتقا یافته است. اولین لوله پنج لایه به همراه اتصالات آن در سال 1376 با نام تجاری سوپر پایپ تولید شده و نوآوری و تکنولوژی را وارد صنعت لوله و اتصالات و تاسیسات ساختمانی نموده است. استفاده از این نوع تاسیسات موجب بالا رفتن ارزش ساختمان و افزایش طول عمر تاسیسات ساختمانی شده است.
1- لوله و اتصالات قبل از سوپر پایپ
یکی از مسائل و مشکلاتی که پیش از این گریبان گیر ساختمان‌ها بوده و خسارات فراوانی را به آن‌ها وارد نموده است، استفاده از لوله و اتصالات فلزی بوده که با گذشت زمان در اثر رسوب و خوردگی از بین می‌رفتند و برای تعویض و جابجایی سیستم لوله کشی ساختمانی هزینه‌های بسیاری را بر صاحبان ساختمان‌ها وارد می‌کردند و همچنین طول عمر ساختمان را هم کاهش می‌دادند، پس از آن لوله‌های پلیمری مورد استفاده قرار می‌گرفت که بر اثر دما و فشار بالا کیفیت خود را از دست می‌دادند.

ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان

خوردگی در نسل قدیمی تاسیسات ساختمانی

2- لوله پنج لایه سوپر پایپ چگونه وارد بازار شد
از آنجا که معمولا، هر مشکل و محدودیتی زمینه ساز اختراعی کارساز می‌شود، برای حل این مشکلات هم دانشمندان با استفاده از علم و تکنولوژی لوله‌هایی با تلفیق پلیمر و فلز تولید نمودند تا بر این مشکلات فائق آیند. از این رو نسل جدید لوله‌های تولید شده با عنوان لوله پنج لایه با برند تجاری سوپر پایپ وارد بازار شد که این تکنولوژی نوآورانه در حقیقت ترکیبی از یک لوله آلومینیومی، دو لایه پلیمر و دو لایه چسب مخصوص می‌باشد و برای کلیه تاسیسات ساختمانی قابل استفاده بوده و حتی در بدترین شرایط، با طول عمر بالغ بر صد سال به خوبی قابل استفاده می‌باشد.
3- معرفی سوپر پایپ
بر اساس اهمیتی که کیفیت تاسیسات ساختمانی، علی الخصوص بخش لوله کشی ساختمان در ماندگاری بنای ساختمانی دارد، لازم است در انتخاب سیستم لوله کشی و نوع لوله و اتصالات توجه بسیاری صورت بگیرد. در این زمینه می‌بایست ایمنی، راحتی استفاده و ضریب اطمینان لوله و اتصالات مورد استفاده مد نظر قرار بگیرد به گونه‌ای که این موارد در نهایت موجب بالا رفتن ارزش ساختمان گردد. از این رو استفاده از نسل جدید لوله‌های پنج لایه و اتصالات خاص آن‌ها توصیه می‌گردد. لوله‌های پنج لایه برای اولین بار در سال 1376 در کارخانه سوپر پایپ تولید گردید و از آنجا که محصولی متفاوت به بازار ارائه نموده، پیشرفت بزرگی در عرصه لوله و اتصالات به وجود آورد. ارائه‌ی لوله و اتصالات مطمئن و با کیفیت و دارای پشتوانه شرکتی بسیار معتبر موجب شده است که از محصولات سوپر پایپ در پروژه‌های مهم کشور و دیگر پروژه‌های بزرگ و کوچک در کشور استفاده شود.

 

ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان - بازرگانی کشیشی

ورود لوله و اتصالات پنج لایه سوپرپایپ به صنعت ساختمان – بازرگانی کشیشی

 

 

 

 

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

I

کلیدواژه خود را وارد کنید